دانستنی های سفر

نکات ضروری برای سفر خارجی

زمانی که حرف از مسافرت خارجی به میان می آید، دسته ای از افراد هستند که کمی هول می کنند و برایشان این اتفاق، شبیه یک آرزوی سخت و ترسناک است. اما واقعا سفر به خارج درست مثل مسافرت هایی است که شما در داخل کشور می روید و هیچ چیز عجیب و غریبی ندارد که بخواهید بابت آن بترسید. البته به شما حق می دهیم که کمی نگران باشید که به جایی با فرهنگ و زبان مختلفی خواهید رفت که تا به حال ندیده اید.

نکات ضروری برای سفر خارجی

از این رو نکاتی را برای شما عزیزان جمع آوری کرده تا سفری دلنشین برایتان رغم بخورد.

توصیه های امنیتی و سلامت

1- با پزشکتان مشورت کرده و بیمه مسافرتی خود را بررسی کنید: در بعضی مقاصد لازم است که اطمینان حاصل کنید که واکسن های لازم را تاکنون زده اید و شاید مجبور باشید که داروهای خاصی با خود همراه کنید که برای این مورد، تجویز پزشک الزامی است. همچنین با بررسی بیمه مسافرتی خود، در مورد اینکه چه مواردی را پوشش می دهد، اطلاعات کسب کنید زیرا شاید تمایل داشته باشید که مواردی به آن اضافه شود.

توصیه های امنیتی و سلامت

2- از پاسپورتتان کپی به همراه داشته باشید. اگر پاسپورت شما گم یا دزدیده شود، مطمئن هستید که یک کپی از آن به همراه دارید که بتوانید هویت خود را ثابت کنید.

3- یک کپی از پاسپورت در خانه بگذارید. پیشنهاد می شود که یک کپی از پاسپورتتان را در خانه یا نزد شخصی که به او اطمینان دارید گذاشته تا در شرایط اضطراری بتواند آن را به شما ایمیل کنید. همچنین خودتان هم می توانید عکس پاسپورتتان را در موبایل خود داشته باشید.

توصیه های امنیتی و سلامت

4- آدرس سفارت ایران را در کشور مقصد داشته باشید. زمانی که سفر به خارج دارید از اینکه ایران در آن کشور سفارت یا کنسولگری دارد اطلاع داشته باشید و همچنین آدرس آن را جایی یادداشت کنید.

توصیه های امنیتی و سلامت

توصیه های مربوط به پول و ارز

1- قبل از رفتن نرخ ارز مقصد را بدانید. دانستن اینکه مثلا یک لیر ترکیه به پول ما چقدر می شود بسیار مهم است زیرا زمانی که بخواهید پولتان را تبدیل کنید، اگر صرافی مورد نظر بخواهد بالاتر از نرخ اصلی به شما پول دهد متوجه خواهید شد.

توصیه های مربوط به پول و ارز

2- در مورد شرایط برداشت پول اطلاعات کسب کنید. برخی از بانک ها هستند که در کشورهای دیگر شعبه دارند و می توانید توسط آن ها پول برداشت کنید. دانستن این مورد نیز در سفر به خارج به کمکتان خواهد آمد.

3- برای تبدیل پول به بانک بروید. برخی از صرافی ها مخصوصا آن هایی که در فرودگاه یا کنار جاذبه های توریستی هستند، معمولا نرخ بالاتری را از شما دریافت خواهند کرد. بهترین راه برای تبدیل پول، مراجعه به بانک ها است که نرخ تبدیل اصلی را به شما خواهند داد.

توصیه های مربوط به پول و ارز

4- ارز مقصد را به همراه داشته باشید. تصور کنید که در روسیه هستید و به جای روبل، با خود دلار دارید. مطمئن باشید که خیلی از فروشگاه ها، مراکز تفریحی، جاذبه ها و … دلار قبول نمی کنند. پس حتما با خود ارز مقصد را به همراه داشته باشید تا در جایی به خاطر پول گیر نکنید یا مجبور نشوید که در صرافی های گران، پولتان را تبدیل کنید.

توصیه های مربوط به پول و ارز

5- هزینه های ورودی کشور را در نظر بگیرید. برخی از کشورها، هزینه ای بابت ورود به کشور از مسافران دریافت می کنند. این هزینه ممکن است در بلیط پروازتان در نظر گرفته نشده باشد و می تواند از ۲۵ تا ۲۰۰ دلار باشد. می توانید قبل از سفر به خارج در مورد کشور و این مورد تحقیق کنید.

توصیه هایی در رابطه با تحقیقات محلی

1- بلیط جاذبه ها را از قبل تهیه کنید. برای اینکه از صف های طولانی پرهیز کنید می توانید بلیط جاذبه ها را به صورت اینترنتی تهیه کنید. برخی از مکان های توریستی این امکان را دارند که در زمان شما صرفه جویی خواهند کرد. راه حل دیگر تهیه بلیط ها از هتل است زیرا بعضی از هتل ها امکان فروش بلیط ورودی برخی از جاذبه های معروف را دارند.

توصیه هایی در رابطه با تحقیقات محلی

2- راهنمای سفر بخوانید. با خواندن راهنمای سفر می توانید از نقشه، اطلاعات تاریخی، بایدها و نبایدها و هر جزییات مهمی که در سفر نیازتان می شود، اطلاع پیدا کنید. بسیاری از مجله های گردشگری اطلاعات خوبی درباره مقاصد مختلف دارند از جمله همین مجله الی گشت که می توانید راهنمای سفر بسیاری از مقاصد را در آن را پیدا کنید.

توصیه هایی در رابطه با تحقیقات محلی

3- در مورد رویدادهای کشور اطلاعات کسب کنید. زمانی که می خواهید سفر به خارج داشته باشید، یکی از کارهایی که باید بکنید این است که در مورد رویدادهایی که در زمان اقامت شما در آنجا، رخ خواهد داد، اطلاع کسب کنید. در این صورت ممکن است جشنواره، فستیوال یا دورهمی هایی را تجربه کنید که مسافرتتان را بیش از پیش جذاب می کند.

توصیه هایی در رابطه با تحقیقات محلی

توصیه های الکترونیکی

1- با خود آداپتور تبدیل برق بیاورید. کشورها معمولا پریزهای مختلفی دارند که ممکن است به آداپتور شارژر شما نخورد. چند آداپتور تبدیل بیاورید تا خیالتان از بابت لوازم الکترونیکی خود راحت باشد.

توصیه های الکترونیکی

2- اپلیکیشن های مناسب را دانلود کنید. زمانی که در خارج از کشور هستید، هیچ چیز مانند اپلیکیشن های سفری به کارتان نمی آید. پیشنهاد ما دانلود اپلیکیشن هایی نظیر Travelzoo، Tripadvisor، booking.com، Lonely Planet و Airbnb است. البته جهان تکنولوژی پر از برنامه هایی است که در سفر به دردتان می خورد.

توصیه های الکترونیکی

توصیه های چمدان بستن

1- در ساک دستی لباس اضافه بردارید: در ساک دستی کوچکی که می خواهید با خود به داخل هواپیما ببرید، لباس اضافه بگذارید. زیرا از زمانی که چمدان خود را تحویل می دهید تا زمانی که آن را تحویل می گیرید اتفاقات مختلفی ممکن است بیوفتند، مثلا اینکه غذایی روی لباستان بریزد، لباستان پاره شود یا اصلا چمدان اصلی‌تان گم شود!

توصیه های چمدان بستن

2- در مورد بار مجاز هواپیمایی اطلاعات کسب کنید: مطمئن شوید که چمدانی که همراه دارید، از بار مجاز، وزن بیشتری ندارد. این کار را به راحتی با یک وزنه می توانید انجام دهید.

3- سبک سفر کنید: زمانی که سفر به خارج دارید شاید فکر کنید که حتما باید چندین دست لباس با خود همراه کنید. اما زمانی که به آنجا می رسید، انقدر موضوعات هیجان انگیزتری وجود دارد که اصلا نیازی نمی بینید که هر ساعت لباس عوض کنید، بلکه می خواهید تا آنجا که می توانید از سفرتان لذت ببرید.

توصیه های چمدان بستن

4- منبع: travelzoo.com

نکات طلایی برای خانم هایی که می خواهند تنهایی سفر خارجی بروند!

برای گشت و گذار کردن، هیچ کسی نباید خودش را محدود کند و همیشه این نکته باید در یادش باشد که همه ی جهان، پذیرای اوست. زن یا مرد هم فرقی ندارد اما امروز ما در الی گشت می خواهیم تا درباره ی نکات سفرهای خارجی برای خانم های مجرد که تصمیم دارند تا به تنهایی به خارج از کشور سفر کنند، صحبت نماییم. از آن جایی که ایده ی سفر کردن و گشت و گذار در کشورهای خارجی و حتی مقاصد داخلی برای زنان کمی شاید ترسناک به نظر بیاید، بی شک این نکات کمک شایانی برای داشتن سفری راحت و بی دقدقه برای بانوان خواهد بود. در ادامه با ما در مطلب نکات سفرهای خارجی برای خانم های مجرد همراه باشید.

alt

همانطور که در مقدمه گفتیم، ایده ی تنهایی سفر کردن علی الخصوص برای خانم ها؛ شاید کمی در ابتدا برایشان ترسناک به نظر برسد! البته این زیاد هم عجیب نیست زیرا هر کسی می تواند با قدم گذاشتن به محیطی که با آن آشنایی ندارد، کمی بترسد و احساس نا امنی بکند. به هر حال یکی از راه هایی که انسان ها می توانند ویژگی های درونی خود را بهبود ببخشند و در عین حال نیز لذت هم ببرند، سفر کردن است.

سفر کردن در واقع، به دانش و تجربه ی هر آدمی می افزاید و این خود یکی از بهترین تعاریف برای مزیت سفر کردن است. حال در این بین، ما امروز می خواهیم تا به نکات سفرهای خارجی برای خانم های مجرد به صورتی کامل تر و موردی تر بپردازیم زیرا، خانم هایی که علاقه مند هستند به تنهایی سفر کنند آن هم از نوع سفرهای خارجی، بهتر است تا نکاتی خاص تر و طلایی تر نسبت به دیگر نکات سفر کامل و جامع بدانند. در ادامه ما به بیان طلایی ترین نکات سفرهای خارجی برای خانم های مجرد بپردازیم.

نکات طلایی برای خانم هایی که می خواهند تنهایی سفر خارجی بروند!

تاکسی گرفتن

بیایید فرض را بر این بگذاریم که شما از هواپیما پیاده شده اید و قصد دارید که یک تاکسی بگیرید و به سمت هتلی که از قبل آن را رزرو کرده اید بروید تا استراحت کنید و خلاصه که جای گیر شوید. این تاکسی گرفتن دقیقا اولین نکته ی طلایی است که باید به آن توجه کنید. شما در حال حاضر وارد یک مملکت به اصطلاح غریب شده اید و از رسم و رسومشان به صورت تئوری بی خبر هستید پس آیا بهتر نیست که برای این که ضریب امنیت و اطمینان را بالاتر ببریم، از امکان رزرو و یا درخواست آنلاین تاکسی ها که امروزه در اکثر مقاصد گردشگری دنیا وجود دارد، استفاده کنید؟

این نکته را قبول داریم که تاکسی در هر کشوری شکل و شمایل مشخصی دارد و به راحتی قابل شناسایی است اما هیچ وقت نباید این نکته را فراموش کرد که به هر حال شما یک گردشگر هستید و حتی یک درصد هم که شده ممکن است از شما سواستفاده شود. از این رو هیچ وقت حرف اشخاصی که به شما می گویند با قیمت پایین تر شما را به مقصد می رسانند، گوش ندهید. هیچ وقت این نکته را از یاد نبرید که امنیت سوار شدن با تاکسی های ثبت شده و مشخص بیشتر است. امروزه هم که به آسانی می توان با استفاده از اپلیکیشن های مخصوص گرفتن تاکسی حتی با قیمت پایین تر و ثبت شده ماشین پیدا کنید.

تاکسی گرفتن

با مسافران دیگر ارتباط برقرار کنید

در نکات سفرهای خارجی برای خانم های مجرد حتما به خاطر داشته باشید که حتما مکالمه ای را با یک فرد محلی در کافی شاپ و یا یک مسافر دیگر آغاز کنید. اگر کمی خوش شانس باشید، شاید آن ها هم مسافرانی تنها و خانم باشند و مایل باشند با شما در طول سفر دوست شوند. از مردم محلی بخواهید تا بهترین مکان های شهرشان برای بازدید را به شما معرفی کنند، شاید آن ها خودشان داوطلب شدند تا شهر را به شما نشان دهند.

البته توجه داشته باشید که با آن ها بسیار دوستانه و محترمانه رفتار کنید، اما به هر حال خیلی صمیمی نشوید. توجه نمایید که تا کسی را به خوبی نشناخته ‌اید، با او همراه نشوید و حتما یکی از نزدیکان و یا دوست نزدیکتان را در جریان اتفاقات سفر و یا کسانی که با آن ها آشنا می شوید، بگذارید تا کسی باشد که از جریان و روند سفر شما اطلاع داشته باشد.

با مسافران دیگر ارتباط برقرار کنید

نکاتی برای نحوه ی برقراری ارتباط درست با مردم محلی

این نکته را در نکات سفرهای خارجی برای خانم های مجرد در زمینه ی ارتباط با مردم محلی به یاد داشته باشید که شاید مردم بخواهند با شما عکس بیاندازند. به هیچ عنوان نترسید یا با آن ها به صورت متعجب برخورد نکنید. اگر هم دلتان نمی خواهد که این کار را انجام دهید، می ‌توانید با احترام خواسته‌ ی آنان را رد کنید و به راه خود ادامه دهید.

توجه داشته باشید که هنگام صحبت کردن با مردم محلی سعی کنید از کلمات و جملات صحیح به جای زبان بدن استفاده کنید، زیرا برخی از افراد ممکن است دچار اشتباه شوند و به همین خاطر صراحتا پیشنهاد می کنیم که از به وجود آوردن موارد مبهم و ایهام برانگیز برای محلی ها بپرهیزید.

نکاتی برای نحوه ی برقراری ارتباط درست با مردم محلی

سیم کارت مقصد مورد نظرتان را تهیه کنید

اگر قصد دارید تا به خارج از کشور سفر کنید در نکات سفرهای خارجی برای خانم های مجرد حتما به خاطر داشته باشید که از اپراتور تلفن همراه خود چک کنید که آیا برای شما امکان استفاده از همراهتان در سفر خارجی را دارید و در صورتی که این امکان برایتان وجود داشت، آیا برای شما به صرفه است؟ البته اگر این کار امکان پذیر نبود و یا هزینه ی زیادی برای شما در بر داشت، درباره ی تهیه ی سیم کارت کشور مقصد تحقیق کنید.

به همراه داشتن یک تلفن همراه فعال در طول سفر، به شما آرامش خاطر خواهد داد و همچنین می توانید از طریق آن با اطلاعات جاذبه های گردشگری از جمله ساعات کاری آن ها آشنا شوید. در هر صورت توجه داشته باشید که استفاده از تلفن همراه، به تنها سفر کردن زنان کمک زیادی می کند زیرا که شما به عنوان یک مسافر گردشگر، در ارتباط با کشور خود و بستگانتان نگه می دارد و می توانید ماجراجویی خود را با آن هایی که دوستشان دارید، به اشتراک بگذارید.

سیم کارت مقصد مورد نظرتان را تهیه کنید

به غریبه ها در مورد برنامه ی سفرتان هیچ نگویید

به هر حال این یک اصل غیر قابل کتمان است که غریبه ها به همان اندازه که به نظر می رسد مهربان و حامی هستند، ممکن است به همان اندازه هم نیز اصلا صمیمی و حتی دوست شما نباشند بنابراین در نکات سفرهای خارجی برای خانم های مجرد بهتر است به خاطر داشته باشید که برنامه ی تنها سفر کردن خود را پیش خود نگه دارید و سعی کنید طبق برنامه ای که ریخته اید سفرتان را ادامه دهید. سعی کنید در تاریکی و اماکنی که خلوت هستند تردد نکنید.

توجه داشته باشید که اگر احساس می کنید کسی شما را زیر نظر دارد یا در اماکن عمومی احساس نا امنی می کنید، خودتان را به یک گروه یا یک خانواده نزدیک کنید. اگر می توانید صحبتی را با آن ها آغاز کنید یا اگر امکانش هست در کنارشان بنشینید و کمی گپ بزنید.

به غریبه ها در مورد برنامه ی سفرتان هیچ نگویید

به خودتان تسلط داشته باشید

در نکات سفرهای خارجی برای خانم های مجرد یکی از طلایی ترین نکاتی که باید به آن توجه کنید این است که تحت هر شرایطی به خود تسلط داشته باشید. اگر در شرایط بدی قرار گرفتید، سعی کنید آرام باشید و در کمال آرامش موقعیت خود را بسنجید. به هر حال شما در هنگامی که مضطرب هستید، نمی توانید از شرایط خود بینش درستی داشته باشید.

اگر احساس خطر کردید می توانید تا توجه اطرافیان را به سمت خود جلب کنید. هیچ وقت از این که دیگران متوجه شما شوند، احساس خجالت نکنید. به هر حال هر کسی با تنها سفر کردن می تواند با ترس هایش مقابله کند و همین امر از شما شخصی قوی تری می سازد. با این که تنها سفر کردن زنان شاید کمی ترسناک باشد، اما لزوما کار خطرناکی نیست.

اگر قبل از سفر حسابی تحقیق کنید و از شرایط آن جامعه با خبر باشید، نگرانی کمتری خواهید داشت. تنها سفر کردن تجربه ی خاصی است که لذت خاص خودش را دارد. اجازه ندهید، ترس باعث از دست رفتن فرصت یادگیری چیزهای جدید و دیدار مقاصد مختلف دنیا برای شما شود.

به خودتان تسلط داشته باشید

با تکنولوژی های سفر آشنا شوید

اپلیکیشن هایی همچون Airbnb (این برنامه رزرو محل اقامت را راحت‌ تر کرده و همچنین شامل راهنمایی برای گشت و گذرهای محلی‌ می ‌شود)، Booking (مشهورترین وب ‌سایت رزرو هتل در سراسر جهان)، XE Currency (برنامه ی نرخ تبادل ارز در بازار)، Citymapper (این برنامه از بیشتر شهرهای اصلی دنیا پشتیبانی ‌می ‌کند و نقشه‌ ای کاربردی را از آن‌ ها در اختیارتان به صورت آنلاین و آفلاین می ‌گذارد)، iTranslate (کافی است جمله ‌ای را بگویید تا به انتخاب خودتان به یکی از ۹۰ زبان دنیا ترجمه شود)، Duolingo (دولینگو، برنامه‌‌ ای آموزشی است که یادگیری یک زبان جدید را ساده و سرگرم‌ کننده می‌ سازد)، Google Trips (این برنامه تمام اطلاعات راجع به سفر و اطلاعاتی را که در گوگل جستجو کرده ‌اید یا در ‌Gmail وجود دارد را جمع ‌آوری می ‌کند و پیشنهادات زیادی درمورد آن به شما می ‌دهد)، PackPoint (این برنامه می‌ گوید که به کجا و چه زمانی به آنجا می ‌روید و سپس فهرستی از چیزهایی که باید برای سفر آماده کنید را در اختیارتان قرار می ‌دهد)، TripAdvisor (نظر کاربران دربار‌ه ‌ی هتل ‌ها، رستوران ‌ها و رویدادها است)، Triplt (تمام ایمیل ‌های مربوط به رزرواسیون را به این برنامه بفرستید تا تمام اطلاعاتتان را سامان ‌دهی کند.) و دیگر برنامه های کاربردی برای سفر را بر روی گوشی تلفن همراه خود نصب کنید تا بتوانید نیازهای مختلف خود در سفر را به راحتی بر طرف سازید.

با تکنولوژی های سفر آشنا شوید


کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به ندای پارسه میباشد.

طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت