دانستنی های سفر

دانستنیهای کشور روسیه

روسیه بزرگترین کشور جهان در اوراسیای شمالی دارای مرزهایی با کشورهای اروپایی و آسیایی است که تا مرزهای اقیانوس آرام و قطب شمال و اقیانوس منجمد شمالی کشیده شده است.

alt

معنی پرچم روسیه: پرچم فدراسیون روسیه از سه رنگ تشکیل شده است که به صورت خطوط یک اندازه زیر هم دیگر قرار می گیرند. رنگ های پرچم روسیه سفید، آبی و قرمز می باشد.

سفید: در حال حاضر معنی رسمی این رنگ شفافیت و نجابت می باشد اما اگر به زمان قبل هم نگاه کنیم، معنی آزادی را نیز داشته.

آبی : به معنای وفاداری، نیت پاک، ذات بکر و انصاف

قرمز : رنگی که به غیر معنی یک پارچگی کشور، معنی شجاعت، عشق، مهربانی و شکیبایی نیز می دهد.

از زمان استقلال روسیه یک بار در سال 1993 پرچم این کشور تغییر یافت. از بیست و دوم اوت سال 1991 رنگ آبی در این پرچم در واقع آبی آسمانی بود. اما از سال 1993 آبی تیره رنگ انتخاب شده است.

alt

شناختی کوتاه به روسیه

پایتخت : مسکو

نوع حکومت : جمهوری فدرال

زبان : روسی

واحد پول : روبل

جمعیت : 144.46میلیون نفر

منطقه زمانی : 03:00+ GMT

پیش شماره تلفن : 7095+

تعطیلات رسمی : شنبه و یکشنبه

alt

اطلاعات کلی کشور روسیه

کشور روسیه در شمال اوراسیا (اروپا و آسیا) قرار دارد و با اقیانوس آرام شمالی اقیانوس منجمد شمالی، دریای خزر، دریای سیاه و دریای بالتیک مرز آبی دارد. در واقع روسیه بزرگترین کشور جهان و از نظر جمعیت ، نهمین کشور پرجمعیت دنیا محسوب می شود. همچنین از دیر باز کشور روسیه از لحاظ سیاسی و اقتصادی یکی از مهمترین قطبهای جهان بوده و بعد از ایالات متحده قدرتمندترین کشور جهان از لحاظ تسلیحات نظامیست.

از اقوامی که در این کشور وسیع زندگی می کنند می توان به تارتارها، چچن ها، اکراینی ها و آذربایجانی ها اشاره کرد.

در قرن 18 با تدبیر مردی بزرگ به نام تزار پیتر بزرگ، این کشور به یکی از قدرتمندترین امپراتوری های جهان تبدیل شد و نام حکومت جماهیر شوروی را به خود گرفت.با قدرت گرفتن این سرزمین دولت های غربی از جایگاه آن نگران شده و سعی در تضعیف آنها داشتن و با ترتیب دادن جنگ سرد بسیار هوشمندانه توانستند آنها را از پای درآورند و تبدیل به فدراسیون روسیه کنونی کنند.

نوع حکومت روسیه آزادی خوه می باشد.

ایرانی ها روسیه را یک کشور خوب برای زندگی، تحصیل و یا سفر انتخاب می کنند.بنابراین روابط روس ها با ایرانی ها بسیار خوب و شرکت های بسیاری در این کشور به نام یرانیان به ثبت رسیده است.مبادلات کالا و خدمات میان روسیه و ایران روز به روز در حال پیشرفت است. روسیه یکی از مراکز مهم ادبی، سیاسی، هنری و فرهنگی جهان به شمار می رد. بنابراین منطقی است که به دلیل فرهنگ غنی و شرایط مهم سیاسی و اجتماعی آن افراد معروف بسیاری در این کشور زندگی کرده باشند.

کشور روسیه از لحاظ فرهنگ یکی از رنگارنگ ترین و متنوع ترین ملتهاست. طبق آمارهای رسمی می توان گفت بیش از 160 قومیت مختلف در این کشور زندگی می کنند. طبق تحقیقات یکی از این دلایل غنی بودن ادبیات همین تنوع فرهنگ ها و نژادهاست.

alt

آب و هوای روسیه

آب و هوای آن به دلیل وسعت زیادی که دارد در نقاط مختلف متفاوت است.

این عامل سبب جذب تعداد زیادی از افراد شده است.

در مناطق شمالی این کشور، هوا بسیار سرد است.

سردی هوا در این مناطق به گونه ای است که حتی خاک آن نیز یخ میزند.

این منطقه دارای آب و هوای سرد و خشک است.

مناطق جنوبی روسیه همیشه سرسبز است.

این مناطق زمستان های طولانی و فوق العاده سرد و تابستان های کوتاه و گرم و خشکی دارد.

مناطق مرکزی این کشور نیز از آب و هوای اروپایی برخوردار است.

alt

پوشش مردم روسیه

اگر بخواهیم نگاهی گذرا به پوشش این مردم داشته باشیم بهتر است به چند بخش اساسی از لباسهای محلی آنها اشاره کنیم:

اوشانکا: کلاه رسمی مردم کشور روسیه به دلیل ویژگی های بافتی آن یکی از مهمترین نمادها و قدیمی ترین پوشش مردم روسیه است که در زمانهای سخت و سرد بسیار کارامد می باشد.

alt

سارافان: یکی از روپوشهای قدیمی زنان روستاهای روسیه رفته رفته به دلیل نقش و نگارهای رنگارنگ و متنوع آن به عنوان یکی از مهمترین نمادهای لباس روسی در جای جای این کشور استفاه می شود.البته باید گفت بخشهای دیگری در لباسهای مردم روسیه وجود دارد که تنوع آن را دو چندان می کند و نشان از اصالت آنهاست.

alt

کشور روسیه در صنعت گردشگری دارای جایگاه بسیار خوب و رو به پیشرفتی می باشد.

این کشور را می توان به عنوان یکی از جذابترین های گردشگری دانست که ایرانیان علاقه ی بسیاری به آن دارند.

سفر به روسیه

روسیه با طبیعتی زیبا و چشم اندازهای طبیعی می تواند یکی از بهترین مقاصد سفر باشد. اما برای سفر به روسیه بهتر است فصل های گرم را انتخاب کنید، چرا که سرمای بیش از حد این کشور شما را برای گشت و گذار کمی محدود می کند. روسیه با شهرهای عجیب و غریبش نظیر مسکو، سن پترزربورگ، کازان و بسیاری از شهرهای دیگر می تواند شما را غافلگیر کند. بنابراین در سفر به روسیه با تنوع بصری فراوانی روبرو خواهید شد. اگر تنها به تصاویر زیبایی که در ذهن مردم از روسیه نقش بسته بسنده کنیم با آثار بناهای تاریخی بسیاری روبرو خواهید شد. چرا که تاریخ روسیه بسیار غنی و کامل است. دوران حکومت تزارها می تواند یکی از دورانهایی باشد که شاید آثار زیادی از آنها در روسیه باقی مانده باشد.

میدان سرخ در قلب پایتخت روسیه به طور مسلم یکی از این جاذبه های توریستی به شمار می رود. اگر بخواهیم نمونه ای از طبیعت زیبای روسیه را معرفی کنیم قطعا" دریاچۀ بایکال به عنوان عمیق ترین دریاچه جهان، یکی از مهمترین ها خواهد بود. این دریاچه ذلالترین دریاچه روی زمین بوده که در شرق سیبری می باشد، و یا رودخانه مسکوا در مسکو که یک رودخانه ی شهری است، از درون شهر مسکو می گذرد.

کلیسای جامع سنت باسیل با گنبد های پیازی شکل در ورای ساختمانهای به شکل شعله های آتش در سال 1500 میلادی که توسط ایوان مخوف طراحی شد نیز از کلیساهای روسیه به شمار می رود. یکی از عجیب ترین افسانه هایی که درباره ی این کلیسا وجود دارد این است که تزار روسیه تصور می کرد این مکان آنقد زیباست که باید معمار آن کور شود تا نتواند بنای زیباتر از آن را طراحی کند و البته این اتفاق هم افتاد.

از دیگر اماکن معروف می توان به کاخ کرملین مسکو بزرگترین کاخ قلعه فعال در اروپا و کاخ پیترهوف در نزدیکی سن پترزربورگ اشاره کرد.

بازدید از رودخانه ها، آب فشان ها، پارک گورکی و مجسمۀ برنزی را می توان در دسته ی جاذبه های روسیه قرار داد.البته این را نیز باید یادآوری کنیم که اکثر کلیساها و صومعه های روسیه در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارد.

جشنها و فستیوال های متنوعی در روسیه برگزار می شود که شما می توانید در سفر به روسیه از این جشنها دیدن کنید و تجربه ای هیجان انگیز از روسیه داشته باشید. از این جشنها می توان به جشن سال نو میلادی اشاره کرد که در روسیه بسیار با شکوه و زیبا برگزار می شود. فستیوال بین المللی فیلم مسکو که یکی از معتبرترین جشنواره ها و فستیوال های فیلم دنیاست و هر ساله هنرمندان بسیاری از گوشه و کنار دنیا در این شهر جمع می شوند، تنها بخشی از این جشنواره ها هستند.

در ادامه باید بدانید که سینمای روسیه نیز یکی از مهمترین قطبهای سینمای جهان به شمار می رود.آثار نمایشی و تئاتر، موسیقی و ادبیات نیز ریشه های سنتی و عمیقی در این سرزمین دارد.

alt

چند جاذبه ی دیدنی روسیه

1-سوچی : بزرگترین استراحتگاه ساحلی روسیه alt

2-میدان سرخ : زیباترین و رنگی ترین جای روسیه که کاخ کرملین و کلیسای باسیل را در خود جای داده

alt

3-موزه هرمیتاژ : بزرگترین و غنی ترین موزه آثار فرهنگی، هنری و سلطنتی جهان alt

4-دریاچه بایکال : هفتمین دریاچه بزرگ جهان ثبت شده در فهرست میراث جهانی

alt

توریسم سلامت در روسیه

-توریسم سلامت نیز در روسیه به خوبی فعال است. هر ساله افراد بسیاری برای درمان به این کشور سفر می کنند.

یکی از بخشهای درمانی مراقبتهای دندانپزشکی است که قسمت اعظمی از مسافران را به خود جذب می کند.

همچنین روسیه از جمله کشورهایی است که قادر به آزمایش و برنامه های هدفمند برای سرطان می باشد.

alt

عادات غذایی در روسیه

نگرانی برخی از افراد غذاهای روسی و عادات غذایی آنهاست که در این باره باید بگوییم جای نگرانی وجود ندارد، با اینکه نوع غذاها و طعم های روسی بسیار با غذاهای ایرانی متفاوت می باشد اما شما هر لحظه با غذایی جذاب روبرو خواهید شد که به راحتی می توانید به خوردن آنها عادت کنید. البته باید گفت این امر برای افرادی که نقطه ای دیگر از جهان و با عادات غذایی و ویژگی هایی کاملا" متفاوت از ما زندگی می کنند. بسیار طبیعی است.پس از خوردن غذاهای جدید در روسیه نترسید و حتما" آنها را امتحان کنید.

alt

بهتربن زمان سفر به روسیه

اگر می خواهید به این کشور سفر کنید اواخر بهار و اوایل تابستان بهترین انتخاب خواهد بود.

در سفر به روسیه کافی ست یک جفت کفش راحت ، تعدادی لباس مناسب فصل، یک دوربین عکاسی و دفتری برای یادداشت داشته باشید تا همه ی نقاط بی نظیر و تکرار نشدنی روسیه را زیر پا بگذارید و در خاطرات خود ثبت کنید.

alt

شرایط سفر به روسیه

برای سفر به روسیه لازم است که ویزای توریستی داشته باشید. این ویزا حداکثر یکماهه بوده و با آن می توان یک یا دو بار به این کشور وارد شد.

برای اینکار باید مراحلی طی شود.مثل پر کردن فرم تقاضا به زبان انگلیسی، بلیط رفت و برگشت معتبر، پاسپورت تاریخ دار تا 6 ماه، بیمه نامه مسافرتی و مبلغی که باید برای ویزا پرداخت شود.

alt


کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به ندای پارسه میباشد.

طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت