دانستنی های سفر

دانستنیهای کشور اسپانیا

سفر به اسپانیا یک مسافرت دلپذیر برای گردشگران است، زیرا دارای بسیاری از شگفتی های منحصر بفرد می باشد.

alt

معنی پرچم اسپانیا: در خصوص رنگ ها و معنی پرچم اسپانیا تفسیرهای گوناگونی وجود دارد. برخی رنگ قرمز پرچم را به خون ریخته شده گاوها در مراسم سنتی گاوبازی اسپانیا می دانند و برخی آن را نشان از جنگهای خونین تاریخ اسپانیا می دانند.

رنگ طلایی در پرچم اسپانیا نیز به رنگ زرد ماسه های میدان گاوبازی تعبیر می شود. همچنین برخی آن را نشانه خورشید و آفتاب درخشان اسپانیا می دانند. به هرحال آنچه مشخص است این است که رنگهای قرمز و طلایی در فرهنگ مردم اسپانیا ریشه دارند.لباس سربازان نیروی دریایی و همچنین لباس پادشاه فردیناند دوم نیز از ترکیب رنگهای قرمز و طلایی انتخاب شده بودند.

alt

شناختی کوتاه به اسپانیا

پایتخت: مادرید

نوع حکومت: پادشاهی – پارلمانی

زبان: کاتالان - گالیسیائی – باسکی

واحد پول: یورو

جمعیت: 46.4 میلیون نفر در سال 2018

منظقه زمانی: GMT +1

پیش شماره تلفن: 34+

تعطیلات رسمی: شنبه و یکشنبه

alt

اطلاعات کلی کشور اسپانیا

کشور اسپانیا در بخش جنوب غربی اروپا قرار دارد. این کشور در بخش شمالی با فرانسه و آندورا، از بخش غربی با کشور پرتقال و از جنوب با مراکش هم مرز می باشد. همچنین اسپانیا دارای مرزهای آبی با دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس است. قسمت شمالی اسپانیا نیز دارای پوشش گیاهی بسیار وسیعی است. البته باید گفت ، گونه های گیاهی اسپانیا نسبت سالهای گذشته کمتر شده، اما هنوز گونه های جانوری در این کشور بسیار متنوع می باشد.

نژاد مردم اسپانیا به طور کلی ترکیبی است و علت آن پتانسیل فراوان این سرزمین برای جذب مهاجر از قدیم تا بحال است.مردم اسپانیا مسیحی هستند اما در گوشه و کنار آن ادیان مختلف نیز دیده می شود. مردم اسپانیا بسیار سخت کوش بوده و به خانواده اهمیت زیادی می دهند. این کشور آب و هوای معتدلی دارد. به طوری که بخشهای مرکزی اسپانیا بهترین گزینه برای ایرانیان محسوب می شود.

مردم اسپانیا بسیار شاد هستند و موسیقی بخش مهمی از زندگی این مردم به شمار می رود. همچنین مردم این کشور بسیار اهل رقص هستند، فضای گردشگری نیز به شکل دقیق فراهم شده به طوری که رفتار مردم اسپانیا با توریسم بسیار خوب بوده و با لبخند و چهره ی گشاده از مسافران پذیرایی می کنند.

alt

آب و هوای اسپانیا

آب و هوای اسپانیا با توجه به سواحل و رشته کوه های بزرگ، متنوع ترین آب و هوا در اروپا است. آب و هوا از شمال به جنوب تغییر می کند. بالاترین درجه حرارت رسمی ثبت شده دما 47 درجه سانتیگراد در اندلس در منطقه مرکزی جنوبی اسپانیا است. سردترین درجه رسمی در اسپانیا 32- درجه سانتی گراد در لردا، در منطقه پیرنه در شمال کشور ثبت شده است.

آب و هوای زمستان در اسپانیا شرایط متغیری دارد. معمولا خشک است، مگر اینکه شاید در شمال غربی، اغلب آفتابی است اما احتمالا" خیلی سرد است. یکی از لذت بخش ترین کشورهای اروپایی در زمستان است، اما انتظار آفتاب گرفتن از آب و هوا نیست.

آب و هوای بهار در اسپانیا زمان خوبی برای بازدید از اسپانیا را فراهم میکند. در جنوب کشور، لباس های نازک و سبک خود را بیاورید، خصوصا وقتی که به تابستان نزدیک می شویم.

آب و هوای تابستان در اسپانیا آب و هوایی گرم در تمام طول فصل است!

پاییز در اسپانیا اغلب طولانی تر از کشورهای دیگر است، با این حال امکان سفر به سواحل تا ماه اکتبر ممکن است.

شمال اسپانیا دارای آب و هوای معتدل و بخش های مرکزی، جنوبی و شرقی دارای آب و هوای مدیترانه ای است. پر باران ترین بخش شمال و شمال غربی کشور است. جنوب شرق اسپانیا با تابستان های داغ و زمستان های معتدل آب و هوایی مدیترانه ای دارد. منطقه خشک مرکزی با تابستان های گرم و زمستان های سرد، آب و هوایی متنوع دارد. کوه های مرتفع پیرنه آب و هوای سرد کوهستانی و شمال غرب (گالیسیا) با تابستان های خنک آب و هوای مرطوب اقیانوس اطلس را دارد.

آب و هوای اسپانیا

پوشش مردم اسپانیا

از لحاظ پوشش مردم این کشور، لباسهای سنتی نیز به چشم می خورد. از لحاظ اقتصادی نیز اسپانیا یکی از قدرتهای اقتصادی خوب در اتحادیۀ اروپا می باشد.

پوشش مردم اسپانیا

سفر به اسپانیا

سفر به اسپانیا فرهنگ غنی آمیخته از سنت و مدرنیته و با مردمانی خونگرم مقصد محبوب گردشگران تور اروپاست. شما می توانید روح اسپانیا را در هنگام سفر به این کشور در جاذبه های توریستی آن مانند:

کاخ سلطنتی خلیفه، سواحل آفتابی دریای مدیترانه، نمایشهای رقص فلامینگو و کلیسای جامع سانتیاگو پیدا کنید.

از دیگر آثار و بناهای این کشور می توان به کلیسای جامع مقدس با آثار گائودی در بارسلونا اشاره کرد. آنتونی گائودی یک سبک معماری با نام هنر نو را بنیانگذاری کرد و شهرت عجیبی در معماری به دست آورد. با هنر و معماری او ساختمانهای عجیبی در بارسلونا ایجاد شده است که همگی به عنوان جاذبه های گردشگری سفر به بارسلونا شناخته می شود

از طبیعت زیبای اسپانیا می توان به الحمرا وباغهای عمومی گرانادا اشاره نمود.

اسپانیا با طبیعت فوق العاده، سواحل زیبا و بی نظیر، آب و هوای معتدل و تابستانهای گرم و لذت بخش یک انتخاب عالی برای مسافرت است. همچنین هر ساله جشنواره های زیادی در این کشور برگزار می شود که در سفر به اسپانیا شاهد آنها خواهید بود.

جشنواره پرتاب گوجه: این جشنواره در شهر والنسیا برگزار می شود که شرکت کنندگان در آن صرفا" برای سرگرمی به سمت یکدیگر گوجه پرتاب می کنند. گاهی ممکن است این جشنواره تا 1 هفته طول بکشد.

جشنوارۀ آتش: این جشنواره در حقیقت یک جشن سنتی می باشد که در سنت جوزف والنسیا برگزار می شود. در طول مدت این جشنواره عروسکهای غول پیکر از شخصیت های مختلف در شهر حرکت می کنند و در پایان جشنواره آنها را می سوزانند. این جشنواره به عظمت بزرگی آن می توان تجربه ای تکرار نشدنی برای شما ایجاد کند.

جشنوارۀ بزرگ قدردانی: این جشنواره در اصل یک نمایشگاه بزرگ خیابانی است که ساکنان هر منطقه برای یک هفته در خیابانهای خود آن را برگزار می کنند. این نمایشگاه میزبان بسیاری از آثار هنری رنگارنگ، غذا و موسیقی است.

این فستیوال در حقیقت یک برنامه ی اجتماعیست که هدف آن جذب اهالی مناطق مختلف به یکدیگر و آشنایی بیشتر آنها باهم می باشد. آنها از افراد خارج از منطقۀ خود که تمایل به شرکت در مهمانی دارندبا روی گشاده پذیرایی می کنند.

بنابراین با قطعیت می توان گفت اگر عاشق فستیوال های رنگارنگ هستید، از سواحل گرم و آب و هوای معتدل لذت می برید، به حضور در رقص و شادی علاقه نشان می دهید، سفر به اسپانیا می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد.

از عادات مردم اسپانیا زندگی شبانه در این کشور است . گاهی دیده می شود بسیاری از افراد روزها در منزل بوده و شبها به جشن و قدم زدن در خیابانها مشغول هستند.

جشنهای ملی در اسپانیا دارای قوانین مخصوص به خود می باشد. مثلا" بطور کلی باید جشن و شادی در وضعیتی باشد که موجب تشویش اذعان عمومی نشود.

به طور کلی اسپانیا کشوری از رنگ و جشن، شادی و مهربانی است و جذابیتهای فراوانی را برای همه ی افراد در خود دارد.

سفر به اسپانیا

چند جاذبۀ دیدنی اسپانیا

1- پارک گوئل: از آثار شاخص معمار معروف آنتونی گائودی

پارک گوئل

2- موزه گوگنهایم بیلبائو: موزه ای با فرم منحصر بفرد شبیه به یک کشتی که سالانه یک میلیون نفر از آن بازدید می کنند

alt

3- موزه دل پرادو: یکی از برجسته ترین موزه های جهان در زمینه ی هنر اروپایی از سدۀ 12 تا 1919 میلادی

alt

4- کلیسای ساگرادا فامیلیا: از 130 سال پیش در حال ساخت است و انتظار می رود در سال 2018 تکمیل شود

alt

5- آب راهۀ سگوویا (آبراهه سگوویا): کانالی به طول 16 کیلومتر برای انتقال آب از رودخانه به سگوویا مربوط به 50 سال پیش از میلاد مسیح

alt

6- قصر الحمرا: یکی از شاخص ترین نمونه های هنر شمال آفریقا و یکی از مشهورترین بناهای اسلامی

alt

توریسم سلامت در اسپانیا

اسپانیا از لحاظ جذب گردشگر و توریسم در جایگاه بسیار خوبی قرار دارد و صنعت گردشگری این کشور یکی از منابع اقتصادی مهم محسوب می شود.

اسپانیا در توریسم سلامت نیز فعالیت هایی دارد و چشمه های آب گرم در این کشور بسیار پرطرفدار هستند. تور چشمۀ آب گرم والنسیا و حمام های آب گرم تنها نمونه از مواردی هستند که برای درمان در این کشور استفاده می شوند و سالانه افراد زیادی از گوشه و کنار جهان برای استفاده از آنها به این کشور سفر می کنند.

alt

عادات غذایی در اسپانیا

رژیم غذایی اسپانیایی متشکل از تعداد زیادی از مواد غذایی سرشار از کربوهیدرات مانند میوه ها، سبزیجات، سیب زمینی سرخ شده، برنج، رول شیرین و شکلات شیرین گرم است.

در اسپانیا، رژیم غذایی معمول شامل یک صبحانه کوچک، یک میان وعده ظهر، یک ناهار بعد از ظهر بزرگ، یک میان وعده بعد از ظهر و یک وعده غذایی شب است.

ماهی، تخم‌مرغ، سوسیس گوشت خوک، پنیر، گیاهان و ادویه‌جات مواد تشکیل دهنده مشترک رژیم غذایی اسپانیا می‌‌باشد.

- استفاده از روغن زیتون، سیر و پیاز

- استفاده از نان به همراه غذا

- مصرف سالاد، به خصوص در تابستان

کشوری که مردم آن در غذاهایشان بیش از هر ادویه‌ای، زعفران می‌ریزند. حتی روغن مصرفی‌شان روغن زیتون است که با طعم‌های مختلف از جمله فلفلی در غذا استفاده می‌‌شود.

زیتون، روغن زیتون، سیر و فلفل اجزای جدانشدنی غذاهای اسپانیایی هستند. در واقع این چند ماده تعریف درست و دقیقی از غذاهای اسپانیایی به شما می‌‌دهد.

البته به غیر از صبحانه، زیرا صبحانه اسپانیایی‌‌ها بسیار مختصر بوده و با یک فنجان قهوه و گاهی اوقات یک تکه نان همراه کمی مربا به اتمام می‌‌رسد.

یکی دیگر از نوشیدنی‌‌های صبحانه، شیر همراه کرم کارامل است. بچه‌‌هایی که به مدرسه می‌‌روند هم حدود ساعت ۱۰ یک ساندویچ کوچک همراه با آب پرتقال می‌‌خورند.

به غیر از پایتخت اسپانیا یعنی مادرید اگر قصد خوردن صبحانه بیرون از منزل را داشته باشید تقریبا می‌‌توان گفت آرزویی محال است چرا که اغلب رستوران‌‌ها خیلی دیر آغاز به کار می‌‌کنند.

از قدیم، وعده اصلی غذای اسپانیایی‌ها در روز حدود ساعت 2 تا 4 بعد از ظهر و در شب 9 تا 11 شب بوده است.

اکثر مردم حدود ساعت 5 تا 6، یک نوع غذای سبک به نام مریندا (merienda) و یا بکودیلو (bocodillo) یک نوع ساندویچ به همراه یک نوشیدنی گرم می‌‌خورند.

در شام رسمی، میزبان محل نشستن افراد را معین می‌‌کند و ابتدا زنان و افراد مسن می‌‌نشینند.

دست‌ها در طول غذاخوردن باید روی میز باشد نه روی لباس. در پایان غذا کارد و چنگال را کنار هم در بشقاب می‌‌گذارند.

برای میان وعده‌‌های روزانه از غذاهای گوشتی، ماهی، سالاد، میوه و پنیر استفاده می‌‌کنند.

اسپانیایی‌‌ها در غذاهای جدیدشان از سیب زمینی، گوجه فرنگی، فلفل، لوبیا و روغن زیتون استفاده می‌‌کنند.

در نواحی شمال از کره و روغن خوک استفاده می‌‌شود.

alt

بهترین زمان سفر به اسپانیا

بهار و پاییز زمان مناسبی برای سفر به همه بخش های اسپانیا می باشد به جز سواحل آتلانتیک که بارش های شدید در ماه های اکتبر و نوامبر دارند، ولی در کل اکتبر برای سفر به کشور اسپانیا بهترین ماه است البته فراموش نشود شلوغ ترین فصل نیز است.

alt

شرایط سفر به اسپانیا

اسپانیا جزو کشورهای شنگن است و برای ورود به این کشور باید ویزای شنگن بگیرید که 3 ماهه است و 6 ماه اعتبار دارد. برای گرفتن ویزا نیاز به گرفتن وقت‌ سفارت و انجام مصاحبه دارید.

alt


کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به ندای پارسه میباشد.

طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت