دانستنی های سفر

دانستنیهای کشور ایتالیا

ایتالیا در میراث ثبت شده جهانی یونسکو، بیشترین تعداد آثار را در جهان دارد.

معنی پرچم ایتالیا: پرچم ایتالیا به عنوان پرچم ملی سه رنگ در زبان ایتالیایی شناخته می شود که از سه رنگ سبز، سفید و سرخ تشکیل شده که برعکس پرچم ملی ایران به هر بخش به صورت مساوی و به صورت عمودی قرار گرفته است .

رنگ سفید این پرچم به از رشته گوه های آلپ الهام گرفته شده که همیشه پوشیده تر از برف نسبت به بقیه مناطق کوهستانی است .

رنگ سبز از دشت و تبه های سرسبز موجود در این کشور الهام گرفته شده و رنگ قرمز آن الهام گرفته شده از خون های که ایتالیایی ها در جنگی برای رسیدن به استقلال انجام داده آن ریخته شده .

همچنین یک تفسیر مذهبی نیز از این رنگ ها وجود دارد که رنگ سبز : نشان دهنده امید – سفید: ایمان – قرمز: نشانه ی نیکوکاری است این تفاسیر به «سه ارزش الهی» معروف‌اند .

البته رنگ سبز در این پرچم از اهمیت بیشتری برخوردار است و همانطور که در قبل به آن اشاره شد این رنگ نزیک به میله پرچم است

دانستنیهای کشور ایتالیا

شناختی کوتاه به ایتالیا

پایتخت: رم

نوع حکومت: نظام سیاسی پارلمانی

زبان: ایتالیایی

واحد پول: یورو

جمعیت: 61 میلیون نفر

منطقه زمانی:1+ GMT

پیش شماره تلفن: 39+

تعطیلات رسمی: شنبه و یکشنبه

شناختی کوتاه به ایتالیا

اطلاعات کلی کشور ایتالیا

کشور ایتالیا در قاره اروپا واقع شده و از زیباترین کشورهای این قاره به شمار میرود. زیبایی های طبیعی در کنار آب و هوای خوب، هنر و معماری این کشور و شرایط خوب زندگی همگی از جاذبه های ایتالیا هستند.

اگر به شکل این کشور نگاه کنید شبیه پوتین یا به اصطلاح چکمه است و این امر خود نشان دهندۀ آب و هوای متنوع در بخشهای مختلف این کشور می باشد.

اگر بخواهیم به گونه های گیاهی این کشور اشاره کنیم باید در ابتدا باغ گیاه شناسی پیزا یعنی قدیمی ترین باغ گیاه شناسی دنیا را ببریم. در این باغ 140 گونه گیاه وجود دارد که دارای خواصیت درمانی و طبی هستند. علاوه بر این می توان گیاهان بسیار عجیبی را در این باغ مشاهده کرد.

کشور ایتالیا با فرانسه، سوئیس، اتریش و اسلوونی هم مرز است.

در برخی از بخشهای آن می توان رشته کوههای زیبایی را مشاهده کرد و در کنار آن تپه هایی سرسبز، همچنین دشتهایی وسیع و باغهای زیتون به چشم می خورد و علاوه بر این ساحل زیبای ایتالیا نیز طرفداران بسیاری دارد.

خود این تنوع آب و هوایی در ایتالیا یکی از جذابیتهای ایتالیاست.

مردم ایتالیا به زبان ایتالیایی صحبت می کنند اما در خود این کشور گویشها و لهجه های مختلفی شنیده می شود.

از این گویش ها می توان به سیسیلی و میلانی اشاره کرد.

البته در برخی از شهرهای ایتالیا تنها گویش معیار شنیده می شود که اصولی ترین گویش مربوط به فلورانس است.

در ایتالیا خانواده از درجه اهمیت بالایی برخوردار است و اکثر جوانان و یا فرزندان تا زمان مجرد بودن کنار خانوادۀ خود در یک خانه زندگی می کنند. همچنین سعی می کنند بیشتر زمان خود را در کنار آنها باشند. اهمیت خانواده به حدیست که در ایتالیا شرکتهای کوچک توسط اعضای یک خانواده اداره می شود.

به طور کلی ایتالیا در زمینه های مختلفی می تواند شما را حیرت زده کند.

از این موارد می توان به طراحی لباس، طراحی جواهر، آشپزی، سینما، موسیقی، معماری، فلسفه و نقاشی اشاره کرد.

اطلاعات کلی کشور ایتالیا

آب و هوای ایتالیا

در ارتفاعات ایتالیا زمستان ها سرد و سخت بوده و این در حالیست که بارش برف در ماههای دسامبر و مارس در وضعیت غیر عادی قرار دارند. اما بر خلاف زمستانهای این کشور تابستان های ایتالیا گرم و آفتابی به طوری که در بخشهای شمالی و نزدیک به دریا آب و هوای معتدل اعلام شد.

در مجموع می توان گفت آب و هوای جنوب ایتالیا گرمتر و مرطوبتر، مرکز خشکتر و شمال ایتالیا سردتر از سایر بخشها می باشد.

آب و هوای ایتالیا

پوشش مردم ایتالیا

از لحاظ پوشش نیز باید گفت که ایتالیا از قدیم تا بحال سرزمین مد و طراحی لباس بوده و کفشهای ایتالیایی در سراسر جهان معروف هستند.

همچنین هر ساله جشنواره های مد و فشن در ایتالیا برگزار می شود که از کیفیت بالایی برخوردار بوده و طراحان معروف بسیاری را گرد هم جمع می کنند.

پوشش مردم ایتالیا

سفر به ایتالیا

سفر به ایتالیا دیدار از یک کشور اروپایی با خط ساحلی طولانی مدیترانه است. ویژگی منحصر بفرد آن در فرهنگ و هنر، تاریخ و غذاهای مخصوص ایتالیا سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

ایتالیا در لیست جذابترین کشورها برای مسافران قرار دارد و در حقیقت همه چیز را باهم در خود جای داده است که باعث جذب هر سلیقه ای می شود.

از سه شهر معروف و پر بازدید ایتالیا می توان ب رم، فلورانس و ونیز اشاره کرد که هر کدام ویژگی های منحصربفردی دارد.

در یک سفر 10 روزه شاید برای گشتن حتی همین سه شهر زمان کم بیاورید و نیاز باشد مدت بیشتری را در ایتالیا باقی بمانید تا بتوانید تمام زیبایی آن را ببینید.

شاید بتوان گفت باید این موارد را در برنامۀ سفر خود به ایتالیا قرار دهید.

با یک گاندلا در امتداد کانالهای آبی ونیز قایق سواری کنید.

با یک تور از شهر آتشفشانی پمپی دیدن کنید.

به فلورانس زیبا سر بزنید.

در غروب زیبای جزیرۀ کاپری و در دریای آن شنا کنید.

با یک تور دوچرخه سواری تاکستانهای کوهستانی را از نزدیک ببینید.

سفر به ایتالیا

چند جاذبۀ دیدنی ایتالیا

1-شهر واتیکان: کلیسای سنت پیتر و میدان سنت پیتر از جمله جاذبه های واتیکان که آثار ی از هنرمندان بزرگی چون میکل آنتر هستند

شهر واتیکان

2-شهر سوخته پمپی: این شهر طی یک جریان زیر گدازه های آتشفشان وسویوس خاکستر شد، اما امروزه بافت جالبی به خود گرفته و یکی از بهترین دیدنی های کشور ایتالیا محسوب می شود.

شهر سوخته پمپی

3-شهر ونیز: یکی از مهمترین مقصد های گردشگری در دنیا

شهر ونیز

4- کلیسای سانت ماریادل قیوره در فلورانس: از مشهورترین کلیساهای جهان که گفته می شود در ساخت گنبد آن از گنبد سلطانیه الهام گرفته شده است

کلیسای سانت ماریادل قیوره در فلورانس

5- برج پیزا: مشهورترین برج کج جهان

برج پیزا

6- کلوسئوم: آمفی تئاتر تاریخی شهر رم و یادآوری برجسته از دوران باستان

کلوسئوم

توریسم سلامت در ایتالیا

اگر بخواهیم به توریسم سلامت در ایتالیا اشاره کنیم باید بگوییم با توجه به ترکیبات زمین شناسی پیچیده ایتالیا به چشمه های آب گرم طبیعی معروف است.

این آبهای غنی حاوی گوگرد و تعدادی از مواد معدنی دیگر هستند که دارای مزایای سلامتی و درمانی بی پایان می باشند.

از بهترین نمونه های آن می توان به استخرهای پوشیده از کف سفید توسکانی، آبهای دارای سور فورسیسیل و حوضچه های آبی دریای لوماری اشاره کرد .

توریسم سلامت در ایتالیا

عادات غذایی در ایتالیا

شپزی در ایتالیا از جایگاه خوبی برخوردار بوده و در جهان نیز رتبه بسیار خوبی را به خود اختصاص داده است.

با توجه به این سابقه سالانه مسابقات آشپزی زیادی در این کشور برگزار می شود.

مردم این کشور ادعا دارند که آنها آشپزی را به سایر اروپاییان یاد دادند. البته این ادعا دور از باور نیست چرا که امروزه پاستا و پیتزا غذاهای اصیل این کشور میان تمام مردم جهان شناخته شده است.

عادات غذایی در ایتالیا

بهترین زمان سفر به ایتالیا

زمستان

ژانویه: سردترین ماه سال در ایتالیا بوده و برای کسانی که دنبال قیمت‌های پایین‌تر پرواز و هتل هستند ایده‌آل خواهد بود. هر چند قیمت‌ها در تفریحگاه‌های زمستانی بسیار بالا می‌روند، زیرا با بارش برف میزان بازدید از آن‌ها به اوج خود می‌رسد.

فوریه: با فصل کارناوال‌ها مترادف است و کارناوال در ایتالیا یعنی ونیز. در طی هفته‌هایی که به کارناوال ونیز ختم می شوند،خیابان‌های این شهر پر از ماسک‌ها و رنگ‌ها شده و همچنین کارناوال‌هایی هم در سایر نقاط کشور برپا می‌گردند.

ماه مارس: در ایتالیا به غیر قابل پیش‌بینی بودنش شهرت داشته و حتی ضرب‌المثلی دارند که می‌گوید: مارس دیوانه! به خورشید نگاه کن و چتر با خودت بردار.

بهار

آوریل: عید پاک بزرگ‌ترین جشن ایتالیا به شمار می‌رود. در نقطه مرکزی رم،پاپ به اجرای مراسم‌های مذهبی در کلوسئوم پرداخته و همچنین مراسم عشای ربانی سنتی در یکشنبه پاک هم برگزار می‌شود.

می: متعادل‌ترین آب و هوا در ایتالیا را دارد. در این ماه به خاطر اینکه بین عید پاک و تابستان قرار گرفته، هنوز هم قیمت‌های مناسبی را پیدا خواهید کرد.

ژوئن: فصل گردشگری ایتالیا در ماه ژوئن اوج می‌گیرد زیرا دیدنی‌ها و جاذبه‌ها رو به شلوغی می‌روند.

تابستان

جولای: تابستان با خود انبوهی از رویدادهای فرهنگی را به گوشه و کنار ایتالیا می‌آورد. طرفداران موسیقی کلاسیک باید به سفر کنند که فستیوال اپرا را در یک آرِنای باستانی تماشایی برگزار می‌کند.

آگوست: دمای سوزان هوا بیشتر مردم ایتالیا را به سمت سواحل و کوهستان‌ها می‌کشاند. البته تعطیلات دو هفته وسط ماه‌ هم خودش دلیل دیگری برای این سفرها خواهد بود.

سپتامبر: در ماه سپتامبر گرمی هوا کاهش می‌یابد و با این حساب می‌توان انتظار بالا رفتن میزان گردشگران را در کشور ایتالیا داشت.

پاییز

اکتبر: در ماه اکتبر کمی از سرمای گزنده پاییزی را حس خواهید کرد و تفریحگاه‌های ساحلی می‌بندند. این ماه برای گردش در شهرهای بزرگی مانند رم، فلورانس یا ونیز ایده‌‌آل خواهد بود.

نوامبر: به خاطر سرمای هوا جزو ماه‌های افت گردشگری به حساب می‌آید و مردم به خانه‌هایشان پناه می‌برند. اغلب این ماه با موزه‌های خالی و جاذبه‌های فرهنگی خلوت هم معنی بوده و همچنین می‌توانید برای امتحان کردن روغن زیتون‌های تازه به سراغ توسکانی بروید.

اوایل دسامبر: هنوز هم ساکت است اما از اواسط ماه کم کم مردم برای جشن کریسمس و سال نو بیرون می‌آیند. بازارهای کریسمس مختلفی در گوشه و کنار کشور برپا می‌شوند و بهترین‌هایشان را می‌توانید در (پوردنونه)، (ترنتینو)، (بولتزانو) و یا شهرهای بزرگ‌تری مانند فلورانس و ورونا پیدا کنید.

بهترین زمان سفر به ایتالیا

شرایط سفر به ایتالیا

انواع ویزا ایتالیا

1- ویزا توریستی ایتالیا

2- ویزا تجاری ایتالیا

3- ویزا کاری ایتالیا

هر شخص برای سفر به کشور ایتالیا ملزم به داشتن ویزا می باشد.

ویزا توریستی ایتالیا بدون دعوتنامه و با دعوتنامه

این ویزا برای متقاضیانی صادر می گردد که هدفشان از سفر به کشور ایتالیا تفریحی و گردشگری می باشد.

شرایط سفر به ایتالیا


کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به ندای پارسه میباشد.

طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت