دانستنی های سفر

سفارت کره جنوبی

سنگاپور كلمه اي مالايي است و به معناي شهر شير مي باشد. نام رسمي آن جمهوري سنگاپور و پایتخت آن نیز سنگاپور است. مساحت آن بالغ بر 646 کیلومتر مربع می باشد که یکی از تمیزترین و زیباترین پایتخت هاست و در سال 1965 استقلال یافته، نوع حکومت در جمهوری سنگاپور چند حزبی با یک مجلس قانونگذاری از سال 1959 است. سنگاپور كشوري كوچك در انتهاي شبه جزيره مالاياست، از شرق به تنگه مالاكا و از شمال به مالزي منتهي مي شود. متشكل از يك جزيره اصلي و 63 جزيره كوچك مي باشد و جمعيت شهر سنگاپور حدود 3/8 ميلون نفر است .در سنگاپور اقوامی از نژادها و ملیتهای چینی-مالایی-هندی با ادیان بودایی – تائوئيست- مسلمان – مسيحي – هندو – بدون دين هستند که با زبان های چيني- مالايايي – تاميل – انگليسي صحبت می نمایند. واحد پول سنگاپور دلار سنگاپور می باشد.

سنگاپور امروز به يك مركز مهم صنعتي، بانكداري، تجاري و توريستي و يكي از مهمترين بنادر در جهان با بيش از 600 خط دريايي و هوايي تبديل شده است.1300 بانك بين المللي و محلي امروز اين كشور را به يك كانون مهم تجاري و مالي مبدل كرده است. وجود اقوام مختلف با تضادهاي فرهنگي، اديان متنوع، اماكن ديدني بسيار زيبا و هتلهاي شيك و مجلل سالانه جهانگردان بي شماري را به اين كشور جلب مي كند.

ساختمانهاي بلند كه اكثرا" به رنگ روشن مي باشند و توازن مدل و ارتفاع آنها باعث شده كه تصوير زيبايي از اين شهر ايجاد نمايد، گويي كه كل شهر از ابتدا بر روي مدل معماري ساخته شده است. ساختمانهاي بلند، تابلو تبليغاتي برندهاي معروف دنيا و ماشينهاي شيك و آخرين مدل را مي توان از مهمترين شناسه هاي شهر سنگاپور نام برد.

طول پرواز از تهران تا سنگاپور حدود 6/5 ساعت مي باشد. سنگاپور حدود سه ساعت و نيم از تهران جلوتر مي باشد. ولتاژ برق 220 ولت است و آب لوله كشي قابل شرب نمي باشد. كد تلفن سنگاپور 00656 مي باشد.

مراکز گردشگری سنگاپور:

محله چيني ها-پارك مرليون-سنتوزا و دنياي زير آب-اسكله قايق-اسكله كلارك-ساحل سنتوزا-كليساي سنت ژوزف-موزه تاريخ سنگاپور-درياچه دلفين هاي سنتوزا-باغ وحش-موزه هنر سنگاپور-پارك پرندگان-مسجد سلطان-خيابان عربها-باغ گياه شناسي سنگاپور-قايق راني در رودخانه سنگاپور-يادبود غيرنظامي جنگ-باغ هاي Tiger Balm-خيابان Orchard- Night Safari - Little India -

Botanic Garden- Snow City

جزيره سنتوسا

سنتوسا به معناي صلح و آرامش در زبان مالايي مي باشد. اين جزيره در فاصله 20 كيلومتري از مركز شهر واقع شده است و يكي از مهمترين مراكز توريستي سنگاپور به شمار می رود. آكواريوم معروف و ديدني آن با بيش از 2500 ماهي از 260 گونه مختلف، پارك و باغ وحش، زمين هاي گلف و ورزشهاي آبي، برنامه نمايش دلفين ها و اصلي ترين بخش جزيره، رقص فواره ها با جذابيت خاص و جادويي نمايش بسيار ويژه و فراموش نشدني براي جهانگردان و بازديدكنندگان به ارمغان مي آورد.

پارك شبانه روزي سافاري

تجربه بازديد از حيات وحش در شب شايد براي كمتر كسي امكان پذير باشد. پارك شبانه روزي سافاري Night safari اولين پارك حيات وحش شبانه در جهان است كه بازديدكنندگان مي توانند نادرترين گونه هاي حيوانات جهان را در اين محل مشاهده كنند. سافاري شبانه يكي از معروفترين مجموعه هاي حيات وحش در جنوب شرق آسيا محسوب مي شود.

اين مركز شامل قسمت هاي جالبي از قبيل آكروباتيك، عكس گرفتن در كنار حيوانات وحشي، سفر با قطار، پياده روي در جنگل هاي وحشي به همراه توضيحات مربوط به هر بخش توسط راهنمايان مجرب پارك و شوي حيوانات دست آموز مي باشد.

مراكز خريد سنگاپور

برخي از مراكز خريد سنگاپور كه مي توانيد خريدهاي خود را از آنجا انجام دهيد عبارتند از

ARABSTREET, LITTLE INDIA , NORTH BRIDGE ROAD, ORCHAD ROAD, KAMPONG GELAM,MUSTAFA CENTER, RAFFLES PLACE, THE SUBURBS, MARINA BAY, BUGIS,CHINA TOWN,GEYLAND SERAI, SHENTON WAY, RIVERSIDE

رستورانهاي سنگاپور

از مهمترين رستورانهاي سنگاپور مي توان رستورانهاي زير را نام برد:

رستوران ايراني شيراز-رستوران آنالاكشمي جاناتا-پيتزا كاليفرنيا- رستوران الحمرا- رستورانهاي مك دونالد و KFC

images/South-Korea.jpg


کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به ندای پارسه میباشد.

طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت