دانستنی های سفر

دانستنیهای کشور استرالیا

سفر به استرالیا، سفر به کوچیکترین قاره و بزرگترین جزیره ی جهان است. شگفت انگیزترین جاذبه های طبیعی سیارۀ زمین با تنوع جانوری بسیار در کنار جاذبه های شهری مدرن، پیشرفته، چند فرهنگی و پرجنب وجوش آن، این کشور را مقصد گردشگران و مهاجران بسیاری از دنیا کرده است.

alt

معنی پرچم استرالیا: پرچم استرالیا دارای زمینه آبی رنگ و تناسب یک به دو است. رنگ زمینه پرچم استرالیا تا سال ۱۹۵۳ میلادی قرمز رنگ بود و پرچم کنونی از سال ۱۹۵۴ به رسمیت شناخته شد.

پرچم استرالیا نماد چیست؟ پرچم هر کشوری در واقع نشان از هویت و فرهنگ مردم آن کشور دارد. پرچم کشور استرالیا نیز حاکی از سیاست، مردم و فرهنگ این کشور است.

در سمت بالا چپ پرچم نشان واحد دیده می شود. این نشان از وابستگی استرالیا به پادشاهی بریتانیای کبیر است. این نشان در تمام پرچمهای تحت حمایت بریتانیا دیده می شود. ستاره بزرگی در زیر نشان واحد به عنوان نشان کشورهای همسود بوده و استرالیا را به عنوان یکی از کشورهای همسود معرفی می نماید. در سمت راست پرچم استرالیا تعداد پنچ ستاره هفت پر دیده می شود.

این ستاره ها به معنی ایالات و قلمروهای استرالیا می باشند. هر کدام از ستاره ها دارای هفت پر هستند.هر کدام از این پرهای ستاره به منزله یکی از مستعمره ها و قلمروهای استرالیا شمرده می شود. این قلمروها شامل نیوساوت ولز، استرالیای جنوبی، قلمروی شمالی، ویکتوریا، کوئینزلند، استرالیای غربی و پاپوآ گینه نو می شوند.

alt

شناختی کوتاه به استرالیا :

پایتخت: کانبرا

نوع حکومت: نخست وزیر - پادشاهی مشروطه

زبان: انگلیسی - گویش های محلی

واحد پول: دلار استرالیا

جمعیت: حدود 24/988/000 میلیون نفر

منطقه زمانی: 8+ ، 5/9+ ، 10+GMT

پیش شماره تلفن: 61+

تعطیلات رسمی: شنبه و یکشنبه

alt

اطلاعات کلی کشور استرالیا :

کشور استرالیا در قارۀ استرالیا قرار دارد و پایتخت آن کانبراست. بزرگترین شهر این کشور سیدنی می باشد.

کشور استرالیا هیچ مرز خاکی با سایر کشورها ندارد و دور تا دور این کشور اقیانوسهای زیادی دیده می شود.

آب و هوای کشور استرالیا از منطقه ای با منطقۀ دیگر متفاوت است.

افرادی که به دنبال تحصیل هستند می توانند در کشور استرالیا به شرایط خوبی برسند.

کشور استرالیا در زمینۀ کشاورزی رتبۀ اول در جهان را دارد. این کشور دارای فضای بسیار مدرن در زمینۀ کاشت و کشاورزیست به طوری که محصولات کشاورزی کشور استرالیا در زمینه صادرات نیز بسیار با کیفیت اعلام شده است.

این کشور به نوبۀ خود دارای یک فضای زندگی راحت و همینطور تحصیلات عالیست.

جزیرۀ استرالیا در 50 سال پیش یک زیستگاه بسیار دیدنی محسوب شده است و موجهای پی در پی مهاجران به این کشور از سمت جنوب شرقی آسیا دیده می شود.

زمانی که پس از آخرین عصر یخبندان سطح آب دریاها بالا رفت این کشور تا حد زیادی از دیگر خشکیهای دنیا جدا شد.

در ادامه به معرفی چند شهر مهم استرالیا خواهیم پرداخت:

کانبرا: این شهر پایتخت کشور استرالیا محسوب می شود و البته می توان آن را بزرگترین شهر غیر بندری این کشور دانست.

آدلاید: آدلاید یکی از شهرهای بزرگ و پر جمعیت در کشور استرالیا محسوب می شود.این شهر ساحلی بوده و فضای تجاری قدرتمندی در آن حاکم است . آدلاید به عنوام پایتخت گردشگری کشور استرالیا محسوب می شود.

در آدلاید جشنواره های متنوعی برگزار می شود، همچنین خط ساحلی این شهر بسیار طولانیست.

بریزبن : این شهر در بخش ساحل شرقی کشور استرالیا قرار دارد، بریزبن شهرت بالایی در زمیه گالری هنری و موزه دارد

ملبورن: قطب مهم آموزش عالی استرالیا محسوب می شود. در این شهر هنر، فرهنگ و مد رتبۀ بسیار خوبی دارد و ورزش نیز در ملبورن جایگاه بسیار خوبی را به خود اختصاص داده است. از دیگر شهرهای مهم استرالیا می توان به داروین، گلدکست هوبارت و پرث اشاره نمودو در ادامه شما را کمی با فرهنگ این کشور آشنا می کنیم.

فرهنگ کشور استرالیا یک فرهنگ غربیست که با فرهنگ بریتانیایی ترکیب شده است. در این کشور در بخشهای مختلف فرهنگهای بومی گوناگون دیده می شود.

زبان کشور استرالیا انگلیسی می باشد. در این کشور لهجه، دستور زبان و تلفظ های متنوعی دیده می شود و گویشهای محله های آن با هم فرق دارد.

مذهب مردم کشور استرالیا متنوع است اما کلیساهای مسیحی در این کشور بسیار دیده می شود.آموزش، سلامتی و خدمات رفاهی در کشور استرالیا در وضعیت نرمال قرار دارد.

مردم کشور استرالیا در کسب و کار بسیار رک هستند و نیازی نیست که برای گفتن حرفی که در ذهنشان است مدت طولانی یکدیگر را بشناسند. استفاده از کلمۀ نه به خوبی در مردم این کشور جا افتاده است و همگی به راحتی در صورت عدم تمایل به انجام کاری از آن استفاده می کنند.

کشور استرالیا در زمینه ایجاد موقعیت شغلی به رشد خوبی رسیده است.

نرخ بیکاری در کشور استرالیا به نسبت سایر کشورها کمتر است.

کشور استرالیا طبق اخرین تکنولوژی های روز دنیا سعی کرده است یک فضای بسیار عالی برای دوری از آلودگی فراهم سازد.

این کشور در زمینه امنیت به نسبت سال گذشته رشد فراوانی داشته است.

سیستم تحصیلی در کشور استرالیا در وضعیت پیشرفته ای قرار دارد و روالهای تحصیلی در این کشور طبق آخرین متد کاری در دنیاست.

این کشور به نوبۀ خود توانسته در زمینۀ علمی نیز در جایگاه خوبی قرار داشته باد.

انتخاب استرالیا به عنوان یک کشور خوب برای تحصیل، کار و یا زندگی امکانتت فراوانی را در اختیار شما قرار میدهد.

alt

آب و هوای استرالیا :

اگر در تابستان با یک تیشرت از ایران به استرالیا بروید، هنگام پیاده شدن از هواپیما به احتمال بسیار زیاد احتیاج به لباس گرم دارید، مخصوصا اگر به ملبورن، آدلاید یا تاسمانیا سفر می کنید. بدلیل حضور استرالیا در نیمکره جنوبی، فصول آن برعکس فصول کشور های دیگر می باشد. برای مثال جشن کریسمس بر خلاف همه جای دنیا که زمستان برگزار می شود، در استرالیا این جشن در فصل تابستان است.

فصل های ایران و استرالیا هم برعکس هم می باشند. یعنی تابستان ما در ایران زمستان استرالیا است. به طور کلی فصل ها در ایران و استرالیا به این صورت می باشد.

(زمستان ایران دی تا اسفند)تابستان در استرالیا از دسامبر تا فوریه

(بهار ایران فروردین تا خرداد)پاییز در استرالیا ازمارچ تا می

(تابستان ایران تیر تا شهریور)زمستان در استرالیا از ژوین تا آگوست

(پاییز ایران از مهر تا آذر)بهار در استرالیا از سپتامبر تا نوامبر

alt

پوشش مردم استرالیا :

در هر بخش از کشور استرالیا شاهد یک نوع پوشش هستیم. برخی از افراد هنوز هم به لباسهای بومی خود پایبند هستند، این در حالیست که برخی دیگر از لباسهای رسمی استفاده می کنند استفاده از جنس پنبه کتان در این کشور بسیار دیده می شود. در کشور استرالیا نوع پوشش آزاد است و هر کس طبق خواستۀ خود گزینه مورد نظر را انتخاب می کند و تنوع پوشش

در این کشور یک بخش بسیار زیبا و دیدنی محسوب می شود.

alt

سفر به استرالیا :

سفر به استرالیا، سفر به کوچکترین قاره و بزرگترین جزیرۀ جهان است.استرالیا تنها کشوریست که به تنهایی یک قاره می باشد.

این کشور توسط اقیانوس هند و اقیانوس آرام احاطه شده است.

استرالیا سرزمین جاذبه های متناقض و زیبایی های دیدنی است. در سفر به استرالیا در امتداد ساحل می توانید شهرهای چند فرهنگی پر جنب و جوش، جزایر عظیم شن و ماسه، جنگلهای باستانی و یکی از شگفت انگیزترین طبیعتهای هیجان انگیز سیارۀ زمین را ببینید.

استرالیا با انواع جاذبه های برتر و گردشگری های ماجراجویانه تقریبا" در صدر لیست کشورهای پر بازدید قرار دارد.

alt

چند جاذبه ی دیدنی استرالیا :

1- پل هاربر سیدنی: بزرگترین پل قوسی فولادی در جهان و یکی از نمادهای اصلی شهر سیدنی و از شریان های مهم ارتباطی است

alt

2-گالری ملی ویکتوریا: قدیمی ترین گالری هنری عمومی در استرالیا با بیش از 68 هزار اثر هنری

alt

3-برید ریف: دیوارۀ بزرگ مرجانی در شرق کشور استرالیا و بزرگترین مجموعه ی صخره ای مرجانی دنیا که حتی از فضا هم رویت می شود

alt

4-میدان فدراسیون ملبورن: مهمترین و معروف ترین نقطه شهر ملبورن و قلب تپنده ی رویدادهای فرهنگی و تفریحی آن

alt

5-ساختمان اپرای سیدنی: از میراث جهانی یونسکو و یکی از ساختمان های منحصر بفرد به لحاظ معماری در جهان است

alt

توریسم سلامت در استرالیا :

گردشگری پزشکی یک بازار رو به رشد در سفر به استرالیا است و محدودیت‌های بیمه درمانی و بیمه مسافرت در این رابطه اثر داشته­ است. صنعت گردشگری پزشکی استرالیا نسبتا ضعیف است در مقایسه با بازار جهانی، تنها 0.001 درصد از گردشگران پزشکی در جهان را تشکیل می‌دهد. در سال 2011، گزارش مربوط به صنعت گردشگری پزشکی در استرالیا توسط وزارت منابع، انرژی و گردشگری استرالیا تنظیم شد. یافته‌ها نشان می‌دهد که صنعت گردشگری پزشکی استرالیا با توجه به ماهیت کوچک و پراکنده آن، با چالش‌های متعددی مواجه است.

اگر با تور سیدنی مسافرت می‌کنید و می‌خواهید یک روز پر از لذت و آرامش داشته ­باشید، از یکی از سالن‌های شگفت‌انگیز اسپا با حمام آبگرم، استفاده کنید.

اسپا و انرژی درمانی چی CHI، Spa در هتل Shangri-La ،

هتل Shangri-La یکی از لوکس‌ترین هتل‌ها در سیدنی است، تجربه شگفت انگیز در حمام آبگرم و انرژی درمانی CHI، در سفر به استرالیا، منوی کاملی از روش‌های شفابخش طبیعی است که از شیوه‌های سنتی در میان بسیاری از فرهنگ‌های آسیایی الهام گرفته است.

alt

عادات غذایی در استرالیا :

کشور استرالیا به دلیل قرارگیری بین سه اقیانوس آرام، منجمد شمالی و هند و نیز داشتن جنگل‌ها و مراتع سرسبز، از آب و هوایی شگفت‌انگیز برخوردار است. همین امر سبب رویش گونه‌های خاصی از گیاهان، سبزیجات، میوه‌ها و گونه‌های بی‌نظیری از انواع آبزیان گشته است که استفاده از این مواد در آشپزی روزانه‌ی مردم، امری کاملا بدیهی است.

alt

بهتربن زمان سفر به استرالیا :

بهترین زمان سفر به استرالیا بر اساس آب و هوا

بهترین زمان سفر به استرالیا، در طول ماه‌های آپریل تا سپتامبر (۱۲ فروردین تا ۸ مهر) است. در این زمان، بیشتر کشور در محدوده دمایی ۱۹ تا ۳۱ درجه سانتی‌گراد، قرار دارد. دما در بین ماه‌های نوامبر تا مارچ (۱۰ آبان تا ۱۱ فروردین) به حداکثر خود می‌رسد. دمای بالا، همچنین موجب رطوبت و بارش‌های فراوان می‌شود. این ترکیبات، باعث می‌شوند مکان‌هایی ، و و بیشتر بخش های غربی استرالیا، غیر قابل تحمل شوند.(Top End)،تاپ اند (Red Centre)چون، مرکز قرمز

ایده‌آل‌ترین زمان سفر به استرالیا، ماه‌های سپتامبر و اکتبر (۱۰ شهریور تا ۹ آبان) است. در طول این دو ماه، دما هنوز به حدی بالا هست که بتوانید به ساحل و غواصی در صخره‌های مرجانی بپردازید و همچنین این زمان، برای کاوش در اولورو و پیاده‌روی در مناطق حاشیه‌ای، زمان مناسبی است.

هر چه بیشتر به سمت شمال بروید، ممکن است با آب و هوای گرم‌تر، رو به‌رو شوید.

بهترین زمان سفر به استرالیا بر اساس تعطیلات

بهتر است در زمان تعطیلات به استرالیا، سفر نکنید. جمعیت اضافه بومیان، باعث می‌شود نتوانید از این مقصد خارق‌العاده، لذت ببرید. این یک تعبیر علیه استرالیا نیست؛ بلکه برای شناختن جاذبه‌های شلوغی است.

روز ۲۶ام سپتامبر (۴ مهر) که به عنوان روز بکس شناخته می‌شود، تا پایان ژانویه (۱۱ بهمن)، زمان تعطیلی‌های اصلی و سفرهای استرالیایی‌ها است.

زیاد بودن جمعیت گردشگران که با استرالیایی‌ها، مخلوط شده است، باعث می‌شود پیدا کردن هتل کاری مشکل شود. در این زمان، حتی ممکن است در رزرو هتل منتخبتان نیز، دچار مشکل شوید؛ در ضمن، انتظار هزینه‌های بالای هتل‌ها را نیز داشته باشید.

alt

شرایط سفر به استرالیا :

ویزای اقامت دائم از طریق مهارت و تخصص

مهاجرت از طریق تجارت و سرمایه‌گذاری

مهاجرت همسر

مهاجرت والدین

ویزای دانشجویی

ویزاهای موقت شامل انواع ویزاهای توریستی

alt


کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به ندای پارسه میباشد.

طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت